گیاه استخراج با حلال در اوریسا

گیاه استخراج با حلال در اوریسا

بین شستشو با حلال (leaching) و استخراج با حلال (solvent extraction) تمایز قائل شده است.همانطور که می دانیم در مهندسی شیمی leaching جداسازی جامد ـ مایع و extraction جداسازی مایع ـ مایع می باشد.

پس از شناسایی و جمع آوری، گیاه اسطوخدوس در شرایط مناسب خشک گردید. سپس با استفاده از دستگاه سوکسله و با حلال های آب، هگزان و مخلوط آب و اتانول، عصاره گیاه استخراج شد.

ارایه روش مناسب در استخراج ترکیبات موثره آن، با توجه به کاربرد آن در محصولات غذایی و به گونه ای که بالاترین بازده اقتصادی را ایجاد کند امری مهم تلقی می شود.

باقیمانده حلال در ماده استخراج شده غیرسمی بوده و آلودگی باقی نمی‌گذارد. ... جهت خارج نمودن این مواد روشهای متفاوتی از جمله جوشاندن و دم كردن گیاه و استخراج با بخار (عرق گیری) وجود دارد. ... یكی از ...

به عنوان مثال در گیاهان تیره نعناع ، اسانس ها در تارهای ترشح کننده گیاه و در چتریان در لوله های روغنی و در گل محمدی در گلبرگ و … قرار دارد. ... روش استخراج با حلال:

در مواردی که تخریب حرارتی گیاه یا هیدرولیز شدن اجزاء استری در آب مسأله است اجزاء معطر این گیاهان با استفاده از مکانیسم حلالیت ( روش شستشو یا استخراج با حلال) جداسازی می گردد.

با استفاده از استخراج به کمک اولتراسوند، در عملکرد عصاره افزایش با ضریب 1.5 در دمای استخراج کمتر (68 درجه سانتی گراد) و زمان استخراج (32 دقیقه) قابل ملاحظه ای در مقایسه با استخراج کلاسیک کوتاه.

استخراج با حلال شتاب یافته (Accelerated Solvent Extraction = ASE)روش استخراج با حلال شتاب یافته نوعی فرآیند استخراج جامد- مایع است که در دماهای بالا (معمولا بین ۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد) و فشارهای حدود ۱۰ تا ۱۵ مگاپاسکال انجام می گیرد.

استخراج رنگینه های از برگ – نیتر و آلیزارین (۱۹۳) (قهوه ای دندانه ای CI 44) با نیتراسیون آلیزارین دراسید سولفوریک یا اولئوم در دمای c˚ ۵ تا c˚ ۱۰ ، بدست می آید .

فرموله کردن نماتد کش استخراج شده از بذر گیاه زیتون تلخ (Melia azedarach) برای کنترل نماتد گره ریشه (Meloidogyne incognita) ... عصاره‌گیری با حلال متانل در دستگاه سوکسوله انجام و سپس با حلال‌های دی‌کلرومتان-آب ...

الف.استخراج مایع – مایع. در بعضی مواقع لازم است برای بازیابی یک جسم آلی از محلول آبی از روش غیر از تقطیر استفاده می شود.یکی از این راه ها تماس دادن محلول آبی با یک حلال غیر قابل امتزاج با آب است ...

روشن است که اندام های مختلف گیاه در زمانهای خاصی شروع به رویش می کنند. انتخاب بهترین زمان مناسب جمع آوری گیاه از عمده کارهای نخستین میباشد. ... ۳- استخراج اسانس ها با حلال شامل حلال های فرار و ...

در این روش استخراج با حلال، گیاه خورد شده با سه حلال فوق به نسبت (1به 10) مخلوط و در مدت زمان 24 ساعت در دمای اتاق و بر روی شیکر با سرعت rpm 250 انجام شد.

در این تحقیق گیاه بادام وحشی از استان ایلام جمع آوری و خشک شدند و استخراج عصاره به روش حلال (آبی، هیدروالکلی و اتانولی)، کلونجر و سوکسله انجام شد.

استخراج اسانس با حلال. این روش در مواردی که اسانس موجود در بافت های تازه گیاه (گلبرگ) به مقدار جزیی بوده و استخراج اسانس به طریق دیگر مشکل و یا امکان پذیر نیست، بکار میرود.

کلاس جدید از حلال ارزان، غیر سمی ساخته شده از سوپ های تلفن همراه می تواند ترکیبات از گیاهان برای استفاده در مواد غذایی، محصولات آرایشی، و یا دارو بر اساس یک مطالعه جدید ( ۱۰٫۱۰۲۱/ac400432p Anal. شیمی ۲۰۱۳ ، DOI) استخراج ، .

گیاه کبر با نام علمی Capparis spinosa L. در طب سنتی منطقه سیستان برای درمان امراض مربوط به کبد، طحال، رفع کم خونی و ضعف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از این مطالعه بررسی ترکیبات شیمیایی اسانس و بهینه‌سازی استخراج ترکیبات ...

در این روش استخراج با حلال، گیاه خورد شده با سه حلال فوق به نسبت (1به 10) مخلوط و در مدت زمان 24 ساعت در دمای اتاق و بر روی شیکر با سرعت rpm 250 انجام شد.

مسئله حائز اهمیت در بکارگیری این روش، راندمان پایین استخراج روغن و همچنین مقدار کم ترکیبات جزیی (فیتواسترولها و توکوفرولها) در روغن حاصل در مقایسه با روش استخراج با حلال است.

در روش دوم به نمونه قبلی که با حلال کلروفرم استخراج شده بود پس از جدا کردن حلال، متانول اضافه نموده و مجدداً عمل استخراج انجام شد. در روش سوم با توجه به میزان ماده خشک از اندام‌های مختلف گیاه ...

تطبیق داده‌های به دست آمده از rsm با مدل درجه دوم و سطح پاسخ سه بعدی نشان داد، نقطه بهینه استخراج برای نتایج tp,dpph شامل دما ºc70، زمان 30 دقیقه، نسبت حلال به گیاه 20 میلی­لیتر بر گرم بود.

نتایج نشان داد از سه حلال مذکور، حلال هیدروالکلی بالاترین راندمان استخراج را دارد بطوریکه بازده استخراج حلال هیدروالکل در حدود 7، اتیل‌استات 3 و n-هگزان حدود 2 درصد حاصل گردید.

با توجه به خواص ضد اکسایشی گیاه هندوانه ابوجهل، بهینه سازی استخراج ترکیبات فنولی و فعالیت ضداکسایشی آن ضروری به نظر می‏رسد. ... حلال‏های متانولی و استونی، حلال‏های مؤثرتری در استخراج ...

در فرآیند استخراج با سیال فوق بحرانی بر خلاف عملیات استخراج مایع- مایع، بازیابی حلال با انبساط ناگهانی انجام می‌شود و برای بازیابی حلال نیازی به عملیات تقطیر نیست.

ریشههای گیاه در شهریور ماه 1394 ، از مزرعه ی تحقیقاتی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان جمع آوری و عمل استخراج اینولین از ریشه با استفاده از حلال آب گرم و روش سطح پاسخ به انجام رسید.

راندمان استخراج صمغ حاصل از غلاف بامیه در روش استخراج با آب برابر با 39/2% و در روش استخراج با هیدروکسید سدیم برابر با 62/5% بود. ... دراین پژوهش صمغ گیاه بامیه بادو حلال آب وهیدروکسید سدیم استخراج ...

استخراج از پودر گیاه دارای اندازه ذره مش 60، با حلال اتانول 70% حجمی، در دمای جوش و به مدت چهار ساعت به عنوان روش بهینه انتخاب شد.

در مقایسه بین روشها، روش استخراج به کمک مایکروویو با حلال آب- زمان 9 دقیقه بالاترین قدرت استخراج‌کنندگی ترکیب‌های فنولی (41/0±57/11 میلی‌گرم معادل اسید گالیک به گرم نمونه خشک) و روش غرقابی (ساعت ...